""W sobotę 27.01.18r. w Samborcu k.Sandomierza odbył się Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Gminy Samborzec. W zawodach uczestniczyło łącznie około 160 zawodników i zawodniczek pochodzących m.in. z Tarnobrzegu, Hrubieszowa, Kielc, Klimontowa, Samborca, Sandomierza, Buska-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. Prezes Buskiego Klubu Karate Robert Hornik (4 dan) wystawił łącznie 15 podopiecznych z sekcji buskiej i kazimierskiej, z czego aż 12 zdobyło medale. Z kazimierskiej sekcji medale wywalczyli: Paulina Szota (2008r. - II miejsce), Nikodem Podsada (2002r. - III miejsce), Filip Pełka (2009r. III miejsce).
Medale wywalczyli również zawodnicy z buskiej sekcji:
1. miejsca zdobyli: Sieradzki Michał (2006r.), Krzemiński Jakub (2004r.), Jacher Oliwia (2009r.).
2. miejsca zdobyli: Grzywa Bartłomiej (2004r. Busko), Oszywa Mateusz (2006r. Busko), Markulis Maja (2005r.).
3. miejsca zdobyli: Ściubisz Szymon (2006r.), Molisak Mateusz (2007r.), Milka Zuzanna (2008r.).
 
W zawodach uczestniczyli również Aleksandra Murdzek z Buska oraz Julia Molo i Gabriel Maj z Kazimierzy Wielkiej.
Gabriel Maj, mimo przegranej w walce, dostał wyróżnienie, jako zawodnik najlepszy technicznie. Warto zaznaczyć, że Buski Klub Karate zdobył 1. miejsce drużynowo.
"Jestem bardzo zadowolony ze startów tych zawodników. Większość z nich startowało pierwszy raz. Uważam, że branie udziału w zawodach podnosi rangę i prestiż karateki. Chciałbym również bardzo podziękować Panu Włodzimierzowi Kruszyńskiemu Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej za udostępnianie sali gimnastycznej pod treningi karate" - skomentował Robert Hornik.
Prezes Buskiego Klubu Karate prowadzi treningi w kazimierskiej sekcji od ponad 28 lat. Z powodzeniem wystawia do zawodów swoich podopiecznych, z czego duża część regularnie zdobywa medale.
Buski Klub Karate serdecznie zaprasza na treningi do kazimierskiej sekcji w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:00. Treningi odbywają się na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej.""
Mateusz Grudzień