Dołącz    do nas na zdjęcia z obchodów jubileuszu

Zdjęcia z imprezy  http://pilarscy.eu

W dniu 13.10.2013 roku odbyły się obchody 10 lecia Kazimierskiego Ośrodka Sportowego. Z tej okazji po raz pierwszy w historii zorganizowano Biegi Uliczne: amatorów, na dystansie 1200 m, oraz zawodowców, na dystansie 10 000 m. Start biegów znajdował się przed Halą Sportową a trasa wiodła ulicami Kościuszki, Szkolną oraz Partyzantów.
W biegu amatorów wzięło udział około 130 osób - dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Korowód biegaczy prowadzony był przez supersamochód terenowy, kierowany przez uczestnika Rajdu Dakar Dariusza Żyłę, oraz "gang" motocyklistów, a także peleton kolarzy grupy ROLMET
Po biegu amatorów przyszedł czas na prawdziwy "maraton" w wykonaniu zawodowców. Gwiazdą tego biegu był wielokrotny maratończyk Jacek Łubudzki, który kilkanaście lat temu związany był z ziemią kazimierską i jak sam wspominał "przyjechał pobiegać jak do siebie". W sumie w biegu na 10 km wystartowało 19 osób w tym 4 przedstawicielki płci pięknej.
Po biegach obchodu jubileuszowe przeniosły się pod dach Hali Sportowej. Atrakcjami imprezy były występy między innymi Orkiestry Dętej oraz Mażoretek ze Skalbmierza, Gimnazjum z Cieszków, oraz Bartosza Malary z Topoli oraz występy wokalno taneczne dzieci i młodzieży. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele sztuk walki Tomasz Bronder sędzia KSW oraz Artur "Kornik" Sowiński znany zawodnik KSW.
Z okazji jubileuszu wystąpili: Soke Mariusz Błaszkiewicz ze swoim pokazem wschodnich sztuk walki oraz czołowe Polskie pingpongistki grające kilka lat temu w ekstraklasowej drużynie Rafaello - Antonina Szymańska /aktualna Mistrzyni Polski/i Paulina Narkiewicz. Dziewczyny zagrały pokazowy mecz tenisa stołowego i swoimi widowiskowymi zagraniami. Na koniec rozegrany został pokazowy mecz futsalu pomiędzy Reprezentacją Polski 35 w Futsalu a Reprezentacją Kazimierzy Wielkiej. Lepsi okazali się ci pierwsi pewnie wygrywając 8:0.

Wyniki biegów ulicznych na 10 000 metrów:

Kategoria kobiet:
1. Wojtas Renata
2. Zielińska Katarzyna
3. Dzikowska Paulina
4. Romańska-Doleżek Agata - DNS
Kategoria mężczyźni do 23 lat
1. Coulibaly Sidiki
2. Banaś Damian
3. Hołda Mateusz
4. Tytko Michał
5. Kotwica Kacper
Kategoria mężczyźni od 24 do 35 lat
1. Doleżek Robert
2. Stępień Marcin
3. Augustyński Sylwester
4. Jach Marcin
5. Przybyszewski Hubert
Kategoria mężczyźni powyżej 35 lat
1. Łabudzki Jacek
2. Ziętek Rafał
3. Szczepanik Andrzej
4. Doleżek Mariusz
5. Ścibisz Paweł
Kategoria open
1. Łabudzki Jacek
2. Doleżek Robert
3. Coulibaly Sidiki
4. Banaś Damian
5. Ziętek Rafał
6. Hołda Mateusz
7. Szczepanik Andrzej
8. Tytko Michał
9. Kotwica Kacper
10. Doleżek Mariusz
11. Stępień Marcin
12. Augustyński Sylwester
13. Jach Marcin
14. Przybyszewski Hubert
15. Wojtas Renata
16. Ścibisz Paweł
17. Zielińska Katarzyna
18. Dzikowska Paulina
19. Romańska-Doleżek Agata - DNS

 

Trochę historii

Kazimierski Ośrodek Sportowy rozpoczął swoją działalność 27 września 2003r. jako spółka z o.o. Starostwa Powiatowego Kazimierza Wielka oraz gminy Kazimierza Wielka oficjalną uroczystością na nowo wybudowanej hali sportowej.
Od samego początku istnienia działalność KOS-u skierowana była do szerokiego grona mieszkańców Powiatu kazimierskiego. Hala sportowa w dni powszednie do godz.15.00 służy uczniom szkół Gminy Kazimierza Wielka, a także uczniom szkół średnich Powiatu kazimierskiego. W godzinach popołudniowych w założeniu miała służyć i służy mieszkańcom.
Zaskoczeniem dla wszystkich od samego początku istnienia była różnorodność imprez, które organizowane były na hali sportowej m.in. Powiatowe Halowe Turnieje Piłki Nożnej, turnieje mikołajkowe, szachowe, siatkówki halowej oraz plażowej, tenisa stołowego, koszykówki, karate i in.
4 grudnia rozpoczęła się, jak się okazało później ciesząca się największym zainteresowaniem cykliczna impreza na Ponidziu- Powiatowa Halowa Liga Piłki Nożnej- Futsal, której odbyło się już X edycji!
Największy rozgłos Kazimierskiemu Ośrodkowi Sportowemu przyniósł z pewnością występujący w ekstraklasie zespół Rafaello kobiet, który 2-krotnie zdobył Puchar Polski . Rozgłos naszemu ośrodkowi na skalę europejską przyniosły niewątpliwie zorganizowane  8-9 września 2007r. w Kazimierzy Wielkiej Eliminacje Pucharu Europy w tenisie stołowym ETTU, w których wystąpiły drużyny z Portugalii, Grecji, Izraela, Hiszpanii i oczywiście gospodarz Klub Rafaello Kazimierza Wielka.
Z tenisem związane były występy w ekstraklasie w I i II lidze kobiet oraz w II i III lidze mężczyzn. Organizowane były ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne w tenisie stołowym oraz niezliczone ilości turnieji wojewódzkich, szkolnych i innych.
Kazimierski Ośrodek Sportowy organizował kilkakrotnie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym ,,Sprawni Razem”.
Wraz z upływem lat Kazimierski Ośrodek Sportowy stawał się  coraz lepszym organizatorem, przez co miał możliwość organizowania imprez o różnorodnym charakterze, które na stałe wpisały się już w historię Kazimierzy Wielkiej.
27 października 2006 roku KOS został powiększony o obiekt Krytej Pływalni- jednej z najnowocześniejszych w Polsce.
Otworzyły się przed nami nowe możliwości oraz dużo szersza oferta dla klientów: basen rekreacyjny, basen sportowy, jacuzzi, 40 m zjeżdżalnia, bicze wodne, sauny: sucha, mokra oraz solarium.
Możliwość organizowania zawodów, nauki pływania, prowadzenie różnych kursów np. ratownika itp. Najbardziej trafionym pomysłem było zorganizowanie 10-11 marca 2007r. 24-godzinnego maratonu pływackiego, który przyniósł nam rozgłos
w mediach. Nasze zmagania na żywo podczas II 24-godzinnego Maratonu Pływackiego za pośrednictwem TVP Info zobaczyła cała Polska!, a maraton pływacki stal się kolejną naszą wizytówką. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem,  przybywa uczestników nie tylko z naszego regionu i kraju, ale również z zagranicy, przykładem jest Team Kanada.
O różnorodności naszej działalności mogą świadczyć kolejne imprezy, o których jest głośno w całym naszym kraju. 24 maja 2008 roku ku zaskoczeniu wszystkich odbył się I Kazimierski Rajd Samochodów Terenowych.
Dzięki zaangażowaniu osób prywatnych i sponsorów mogliśmy wszyscy zobaczyć aż 25 załóg zmagających się na bardzo wymagającym torze stworzonym na potrzeby rajdu za halą sportową. Odbyło się już VI edycji  rajdu, odcinek w Kazimierzy Małej należy do najtrudniejszych tego typu w opinii uczestników w rejonie Polski południowej.
Liczne imprezy współorganizowane z kołem Automobilklubu kieleckiego w Kazimierzy Wielkiej dały możliwość miłośnikom sportów motorowych do uczestnictwa w różnorodnych przedsięwzięciach tego typu, do których możemy zaliczyć m.in. poślizg kontrolowany zorganizowany po raz pierwszy 25 stycznia 2004r., rajdy samochodów zabytkowych, zloty motocyklowe oraz inne.
W naszej hali odbył się ogólnopolski Turniej karate Kyokushin, Mistrzostwa Polski w Karate, Międzynarodowe Seminarium Wschodnich Sztuk Walki pod patronatem soke Mariusza Błaszkiewicza.
    Kazimierski Ośrodek Sportowy kilkukrotnie współorganizował kolarskie wyścigi uliczne w Kazimierzy Wielkiej o puchar Starosty i Burmistrza, a w ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu ,,dobrych ludzi” udało się zorganizować galę walk MMA - pierwszą tego typu imprezę na Ponidziu z udziałem zawodników znanych szerokiemu gronu miłośników tego typu sztuk walk.
Znane osoby które odwiedziły Kazimierzę dzięki imprezom organizowanym przez KOS:
Robert Burneika, Tomasz Bronder, Artur „KORNIK” Sowiński, Leszek Kucharski, Natalia Partyka, Otokar Balcy, Mistrzowie wschodnich sztuk walk z Niemiec, Szwecji, Ukrainy i inni. 
Wszystko to nie udało by się gdyby nie zaangażowanie pracowników Kazimierskiego Ośrodka Sportowego oraz pomoc właścicieli spółki: Starosty Kazimierskiego, Burmistrza MiG Kazimierza Wielka, a także sponsorów nie sposób wymienić wszystkich lecz bez niektórych to wszystko by się nie udało Dziękujemy!!!
 
Autor R.P
 
 
REGULAMIN BIEGU >>>>tu pobierz
KARTA ZGŁOSZEŃ  10 km  >>>> tu pobierz
KARTA ZGŁOSZEŃ  amator >>>> tu pobierz
TRASA BIEGU   >>>> tu pobierz